xanthi  panthrakikos  mgs  orestiada  komotini  aspida  kiklopes  faros Nikh Alexandroupolis  M.G.S. A.E. Enosi Komotinis Logo

Άγγελος Στεφανίδης: «Αφιερωμένο σε όλους τους ανθρώπους που με έχουν πιστέψει»

Μπορεί η ομάδα του Ηρακλή να κατέκτησε την 4η θέση του Final4 παίδων και να μην ανέβηκε στο βάθρο των μεταλλίων, παρά την πολύ καλή εμφάνιση των παικτών του, αντ' αυτού κέρδισε μία σημαντική διάκριση, αυτή του καλύτερου πασαδόρου της διοργάνωσης.

  • Κατηγορία Βόλεϊ

Ο Ηρακλής Πετοσφαίρισης ήρθε με «άγριες» διαθέσεις

Σήμερα Παρασκευή  14 Ιουλίου ξεκινάει το Final 4 του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων στο Κλειστό Γυμναστήριο «Μ. Παρασκευόπουλος» στην Αλεξανδρούπολη.


Ο Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 έρχεται στην Αλεξανδρούπολη έχοντας κάνει μια επιτυχημένη πορεία καθ’ όλη τη διάρκεια της φετινής χρονιάς και όπως δήλωσε και ο προπονητής της ομάδας, Λάμπης Μπαμπαλιούτας  «Η ομάδα του Ηρακλή θεωρώ ότι είναι ήδη πετυχημένη με την παρουσία της στις τέσσερις καλύτερες ομάδες της Ελλάδας στην κατηγορία των παίδων».

Ο πασαδόρος του Ηρακλή Βάϊος Μαδίτσης μας δήλωσε λίγο πριν το πρώτο σερβίς:

«Ξεκινήσαμε τους αγώνες με πολύ διάθεση όντας όλοι μια οικογένεια καθώς οι εξωαγωνιστικές μας σχέσεις ήταν πάρα πολύ καλές και το κλίμα παράλληλα πολύ καλό. Φτάσαμε ως το φαιναλ4 με μια μόλις ήττα σε ένα ματς με αρκετές απώλειες κατακτήσαμε την ΕΠΕΣΘ σχετικά δύσκολα. Έπειτα κερδίσαμε όλους τους αγώνες στο πανεπαρχιακό και περάσαμε στο πανελλήνιο όντας πολύ ενθουσιασμένοι. Ξεχώρισα τα Μουδανιά επειδή ήταν μια δεμένη ομάδα και ανταγωνιστική.

Οι  υπόλοιπες τρεις ομάδες που θα είναι στο φάιναλ 4 θα είναι σίγουρα δυνατές.

Γνωρίζω λίγα πράγματα μόνο για τον Εθνικό που έπαιζε στο πανεπαρχιακό στον άλλο όμιλο.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να τελειώσουμε όλες οι ομάδες υγιείς τους αγώνες.

Όσον αφορά την ομάδα μου, είμαι σίγουρος ότι όλα τα παιδιά θα δώσουν το 110% για να κατακτήσουμε την κούπα και με την βοήθεια του Θεού ελπίζω να εκπληρωθεί ο αρχικός μας στόχος και οι κόποι όλης της χρονιάς».


Ο διαγώνιος της ομάδας Παναγιώτης Βαρβεσιώτης μας είπε χαρακτηριστικά:

Από όλες τις ομάδες που αντιμετωπίσαμε ως τώρα για εμένα ξεχώρισαν το Σουφλί και τα Μουδανιά! Πιστεύω σε όλη μας την πορεία ως εδώ μας δυσκόλεψαν λιγο τα Μουδανιά διότι έχουν περίεργο στυλ στο παίξιμο τους.

Για τις ομάδας του φάιναλ 4 δεν γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, το μόνο σίγουρο είναι πως και οι τέσσερις ομάδες που πέρασαν στα τελικά είναι πολύ καλές και θα γίνουν ωραίοι αγώνες.

Το μυστικό της επιτυχίας της ομάδας μου είναι η καλή σχέση που έχουμε μεταξύ μας. Είμαστε μια παρέα σαν οικογένεια.

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες να γίνουν καλά ματς με θέαμα και να μην υπάρξουν τραυματισμοί».

Το ρόστερ του Ηρακλή Πετοσφαίριση 2015:

Ονοματεπώνυμο Ημ. γέννησης Θέση
Στεφανίδης Μιχαήλ 2000 Πασαδόρος
Κωστακόγλου Ιωάννης 2000 Λίμπερο
Κονιόρδος Ανδρόνικος 2000 Κεντρικός
Μήττας Αποστόλης 2000 Κεντρικός
Βαρβεσιώτης Παναγιώτης 2000 Διαγώνιος
Καρατσάλης Θεόδωρος 2000 Ακραίος
Μοσχάς Βασίλειος 2000 Διαγώνιος
Αθανασίου Ιωάννης 2000 Λίμπερο
Φραγκουλίδης Μιχαήλ 2000 Ακραίος
Κάνιουρας Στέφανος 2000 Κεντρικός
Μαδίτσης Βαίος 2000 Πασαδόρος
Γιοβανέκος Νικόλαος 2001 Ακραίος
Λιούτας Ηλίας 2001 Κεντρικός
Προπονητής: Μπαμπαλιούτας Λάμπης

Η πορεία της ομάδας:

ΦΑΣΗ ΕΝΩΣΕΩΝ:

Α ΓΥΡΟΣ:

1η αγωνιστική   

Ελπίς Αμπελοκήπων 1 - Νέστωρ                3-0
Απόλλων Καλαμαριάς - Αίας Ευόσμου  0-3
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Ιωνικός            3-0

2η αγωνιστική

ΧΑΝΘ - Ελπίς Αμπελοκήπων 1    0-3
Νέστωρ - Απόλλων Καλαμαριάς               0-3
Αίας Ευόσμου - Ηρακλής Πετοσφαίριση               1-3

3η αγωνιστική

Απόλλων Καλαμαριάς - ΧΑΝΘ   3-0
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Νέστωρ           3-0
Ιωνικός - Αίας Ευόσμου                0-3

4η αγωνιστική   

ΧΑΝΘ - Ηρακλής Πετοσφαίριση               0-3
Ελπίς Αμπελοκήπων 1 - Απόλλων Καλαμαριάς   3-0
Νέστωρ - Ιωνικός             0-3

5η αγωνιστική

Ιωνικός - ΧΑΝΘ 3-0
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Ελπίς Αμπελοκήπων 1                3-1
Αίας Ευόσμου - Νέστωρ               3-0

6η αγωνιστική   

ΧΑΝΘ - Αίας Ευόσμου   0-3
Ελπίς Αμπελοκήπων 1 - Ιωνικός 3-0
Απόλλων Καλαμαριάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση              0-3

7η αγωνιστική   

Νέστωρ - ΧΑΝΘ                0-3
Αίας Ευόσμου - Ελπίς Αμπελοκήπων 1    2-3
Ιωνικός - Απόλλων Καλαμαριάς                0-3

Β ΓΥΡΟΣ:

1η αγωνιστική   

Περσέας - Ελπίς Αμπελοκήπων  0-3
Αίας Ευόσμου - Πήγασος Πολίχνης          3-0
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Απόλλων Καλαμαριάς              3-0
Ιωνικός - ΠΟ Μουδανιών             0-3

2η αγωνιστική   

Ιωνικός - Περσέας           1-3
Ελπίς Αμπελοκήπων  - Αίας Ευόσμου      3-0
Πήγασος Πολίχνης - Ηρακλής Πετοσφαίριση      0-3
ΠΟ Μουδανιών - Απόλλων Καλαμαριάς               3-0

3η αγωνιστική

Αίας Ευόσμου - Ιωνικός                3-0
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Ελπίς Αμπελοκήπων   2-3
Απόλλων Καλαμαριάς - Πήγασος Πολίχνης         3-0
Περσέας - ΠΟ Μουδανιών          0-3

4η αγωνιστική

Ιωνικός - Ηρακλής Πετοσφαίριση            0-3
Περσέας - Αίας Ευόσμου              0-3
Ελπίς Αμπελοκήπων - Απόλλων Καλαμαριάς      3-0
ΠΟ Μουδανιών - Πήγασος Πολίχνης       3-0

5η αγωνιστική

Απόλλων Καλαμαριάς - Ιωνικός                3-0
Ηρακλής Πετοσφαίριση - Περσέας          3-0
Πήγασος Πολίχνης - Ελπίς Αμπελοκήπων              0-3
Αίας Ευόσμου - ΠΟ Μουδανιών                0-3

6η αγωνιστική

Ιωνικός  - Πήγασος Πολίχνης      0-3
Περσέας  - Απόλλων Καλαμαριάς            0-3
Αίας Ευόσμου - Ηρακλής Πετοσφαίριση               0-3
ΠΟ Μουδανιών - Ελπίς Αμπελοκήπων    3-0

7η αγωνιστική

Ελπίς Αμπελοκήπων - Ιωνικός    3-0
Πήγασος Πολίχνης - Περσέας     3-1
Απόλλων Καλαμαριάς - Αίας Ευόσμου  1-3
Ηρακλής Πετοσφαίριση - ΠΟ Μουδανιών            3-0

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ):

1η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 

Τρι 13 Ιουν, 18:00             ΑΟ Πρέβεζας - ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας       2-3
Τρι 13 Ιουν, 20:00             Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΣΑ Έβρος  3-0

2η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 

Τετ 14 Ιουν, 18:00             Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΑΟ Πρέβεζας      3-0
Τετ 14 Ιουν, 20:00             ΑΣΑ Έβρος - ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας                             3-1

3η  Α Γ Ω Ν Ι Σ Τ Ι Κ Η 

Πεμ 15 Ιουν, 18:00           ΠΑΣ Ίκαρος Έδεσσας - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015  1-3
Πεμ 15 Ιουν, 16:00           ΑΟ Πρέβεζας - ΑΣΑ Έβρος  0-3

ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ)

Παρ 16 Ιουν, 17:00           ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΣΑ Έβρος      3-0
Παρ 16 Ιουν, 18:00           Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΠΟ Νέων Μουδανιών     3-1
Παρ 16 Ιουν, 18:00           ΑΟΝΣ Μίλων - Ολυμπιακός ΣΦΠ               2-3
Παρ 16 Ιουν, 20:00           Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΕΠ Ολυμπιάς         1-3

Το πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων που θα πραγματοποιηθεί στην Αλεξανδρούπολη το διάστημα 14-16 Ιουλίου:

1η αγωνιστική

Παρ 14 Ιουλ, 17:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

Παρ 14 Ιουλ, 19:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΠ Ολυμπιάς

2η αγωνιστική

Σαβ 15 Ιουλ, 15:00 ΑΕΠ Ολυμπιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

Σαβ 15 Ιουλ, 17:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

3η αγωνιστική

Κυρ 16 Ιουλ, 14:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Κυρ 16 Ιουλ, 16:00 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Το πρόγραμμα της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων που θα πραγματοποιηθεί στην Αλεξανδρούπολη το διάστημα 14-16 Ιουλίου:

1η αγωνιστική

Παρ 14 Ιουλ, 17:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

Παρ 14 Ιουλ, 19:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΑΕΠ Ολυμπιάς

2η αγωνιστική

Σαβ 15 Ιουλ, 15:00 ΑΕΠ Ολυμπιάς - Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015

Σαβ 15 Ιουλ, 17:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ολυμπιακός ΣΦΠ

3η αγωνιστική

Κυρ 16 Ιουλ, 14:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΕΠ Ολυμπιάς

Κυρ 16 Ιουλ, 16:00 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης

για το Thrakisport & το Greekvolley Mαρία Σταθάκη

  • Κατηγορία Βόλεϊ

Το πρόγραμμα και οι διαιτητές του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων

Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τους αγώνες της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων που θα πραγματοποιηθεί στην Αλεξανδρούπολη το διάστημα 14-16 Ιουλίου.

  • Κατηγορία Βόλεϊ
Συνδρομή σε αυτήν την τροφοδοσία RSS

Aλεξανδρούπολη