xanthi  panthrakikos  mgs  orestiada  komotini  aspida  kiklopes  faros Nikh Alexandroupolis  M.G.S. A.E. Enosi Komotinis Logo

9 πανελλήνια ρεκόρ και 36 μετάλλια στο Πανελλήνιο Κολύμβησης

Εννέα (9) νέα πανελλήνια ρεκόρ, δέκα οχτώ (18) χρυσά, δεκαεπτά (17) αργυρά και ένα (1) χάλκινο μετάλλιο, είναι ο εντυπωσιακός απολογισμός των αθλητριών και των αθλητών του Α.Σ. ΑμεΑ «ΚΟΤΙΝΟΣ», στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΑμεΑ 2019, που διεξήχθη το διήμερο 22 και 23 Μαΐου 2019, στο Ολυμπιακό κολυμβητήριο της Αθήνας.


Ο Αθανάσιος Ταλιατζής (S8), 4 χρυσά, 2 αργυρά, 4 νέα Πανελλήνια Ρεκόρ
1η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Ανδρών (Υ 10-14), 1:13.99, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 50 μ. Ύπτιο Ανδρών (Υ 10-14), 1:09.83, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 100 μ. Ύπτιο Ανδρών (Υ 10-14), 2:27.02, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Ανδρών (Υ 10-14), 2:20.38, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 8:48.43
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Μεικτή Ανδρών, 9:01.51
Η Μαρία Σιναπίδου (S8), 3 χρυσά, 3 νέα Πανελλήνια Ρεκόρ
1η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Γυναικών (Υ 15-17), 1:29.94, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 100 μ. Ύπτιο Γυναικών (Υ 15-17), 3:14.79, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Γυναικών (Υ 15-17), 3:24.46, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
Η Μαρία Κυριακίδου (S7, SΜ7), 4 χρυσά, 1 αργυρό, 2 νέα Πανελλήνια Ρεκόρ
1η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Γυναικών, 1:39.53, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 200 μ. Μεικτή ατομική Γυναικών, 4:14.25, νέο πανελλήνιο ρεκόρ.
1η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Γυναικών, 47.51
1η θέση στα 50 μ. Πεταλούδα Γυναικών, 1:01.00
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Mixed, 6:17.73
Η Μαρία Ποτουρίδου (S8, SΒ8), 3 χρυσά, 2 αργυρά
1η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Γυναικών, 51.77
1η θέση στα 100 μ. Ύπτιο Γυναικών, 1η, 2:10.54
1η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Γυναικών, 1η, 1:59.80
2η θέση στα 100 μ. Πρόσθιο Γυναικών, 2:42.04
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Mixed, 6:17.73
Ο Τηλέμαχος Πανταζίδης (S9, , SΒ9), 3 χρυσά, 3 αργυρά, 1 χάλκινο
1η θέση στα 100 μ. Πρόσθιο Ανδρών, 1:41.40
1η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 1:10.27
1η θέση στα 400 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 5:22.11
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 8:48.43
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Μεικτή Ανδρών, 9:01.51
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Mixed, 6:17.73
3η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 33.70
Ο Ραφαήλ-Γαβριήλ Μαλαδάκης (S10), 1 χρυσό, 4 αργυρά
1η θέση στα 100 μ. Πεταλούδα Ανδρών, 1:30.73
2η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 33.19
2η θέση στα 100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 1:14.18
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Μεικτή Ανδρών, 9:01.51
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Mixed, 6:17.73
Ο Νικόλαος Παπαδόπουλος (S7, SΒ7), 3 αργυρά,
2η θέση στα 100 μ. πρόσθιο Ανδρών, 3:39.63
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 8:48.43
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Μεικτή Ανδρών, 9:01.51
5η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 1:41.10
Ο Δημήτριος Γκουτσίδης (S9, SΒ9), 2 αργυρά
2η θέση στη σκυταλοδρομία 4Χ100 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 8:48.43
2η θέση στα 100 μ. Ύπτιο Ανδρών, 1:53.87
5η θέση στα 50 μ. Ελεύθερο Ανδρών, 42.68

Aλεξανδρούπολη