xanthi  panthrakikos  mgs  orestiada  komotini  aspida  kiklopes  faros Nikh Alexandroupolis  M.G.S. A.E. Enosi Komotinis Logo

Χρυσή η Ειρήνη Μπράμου του ΟΦΘΑ

Η Ειρήνη Μπράμου κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. Ύπτιο γυναικών στους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες Κολύμβησης που διεξάγονται στο ΟΑΚΑ 3-5 Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά το δελτίο Τύπου του ΟΦΘΑ:

"Χρυσό μετάλλιο στα 100 ύπτιο με χρόνο 1.04.66 για την Ειρήνη Μπράμου και τον Ο.Φ.Θ.Α. στην πρώτη μέρα των ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΩΝ ΧΕΙΜΕΡΙΝΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΑΝΟΙΚΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ που διεξάγονται στο Ο.Α.Κ.Α.

6η θέση για τον Αργύρη Τυλιγαδά στα 200μ. πεταλούδας με χρόνο 2.06.56
3η θέση για την Ελένη Ξενιτοπούλου στην σκυτάλη 4Χ200μ. ελεύθερο με τα χρώματα της ΑΕ Χαϊδαρίου με χρόνο 8.41.58
5ηθέση για την Μαρίνα Ξανθή Μπαδάνη στα 4Χ200μ. ελεύθερο με τα χρώματα του ΠΑΟΚ και 8η θέση στα 200μ. πεταλούδας με χρόνο 2.34.98 στους Πανελλήνιους Σχολικούς Αγώνες.

Εξαιρετική εμφάνιση και από όλα τα υπόλοιπα παιδιά που τους ευχόμαστε καλή επιτυχία και στην αυριανή δεύτερη ημέρα.

Δημοσθένης Μιχαλεντζάκης 200μ. πεταλούδας χρόνος 2.13.64
Ιωάννης Στούρας 100μ. ελεύθερο χρόνος 4.18.30
Αναστάσιος Κούγκουλος 100 ύπτιο χρόνος 1.04.27
Κωνσταντίνα Πανταζίδου 100 ύπτιο χρόνος 1.13.52
Ελένη Ξενιτοπούλου 200μ. μικτή ατομική χρόνος 2.31.98

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των τελικών της 1ης ημέρας
100μ. Ύπτιο Γυναικών
1. Ειρήνη Μπράμου – ΟΦΘ Αλεξανδρούπολης – 1:04.66
2. Αφροδίτη Γιαρένη – Ολυμπιακός – 1:05.48
3. Όλγα Ντάλλα – Γλαύκος Περιστερίου – 1:05.78

50μ. Ελεύθερο Γυναικών
1. Θεοδώρα Δράκου – Παναθηναϊκός – 25.65
2. Σοφία Κλικοπούλου – Ολυμπιακός – 26.06
3. Κάλια Αντωνίου – ΠΑΟΚ – 26.29

50μ. Ελεύθερο Ανδρών
1. Φώτης Μυλωνάς – Άρης 23.71
2. Χρήστος Παπαδόπουλος – ΠΑΟΚ 23.83
2.Φώτης Κολιόπουλος – ΠΑΟ 23.83

50μ. Πρόσθιο Γυναικών
1. Μαρία – Θάλεια Δρασίδου – Παναθηναϊκός – 32.17
2. Άννα – Μαρία Νάσιου – ΑΝΟ Γλυφάδας – 33.09
3. Ελένη Κοντογεώργου – Σ.Κ. Ροή -33.41

50μ. Πρόσθιο ανδρών
1. Γιάννης Καρπουζλής – ΠΑΟΚ – 27.96
2. Ρωμανός Αλυφαντής – Ολυμπιακός – 28.61
3. Κάερτς Μπάστεν – Βέλγιο – 28.76

200μ. Πεταλούδα Γυναικών
1. Άννα Ντουντουνάκη – ΑΝΟ Αργυρουπολης – 2:14.47
2. Γεωργία Δαμασιώτης – Ωκεανός – 2:19.89
3. Αγγελική Ζαμαριά – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 2:20.59

200μ. Πεταλούδα Ανδρών
1. Λούις Κρόνεν – Βέλγιο – 1:59.72
2. Αθανάσιος – Χαράλαμπος Κυνηγάκης – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 2:01.59
3. Νικόλαος Ντάνος – ΑΟ Κολωνού – 2:03.75

400μ. Ελεύθερο Γυναικών
1. Αφροδίτη Κατσιάρα – ΑΕ Χαϊδαρίου – 4:22.35
2. Παρασκυή Κρητικού – Ηρακλής – 4:25.33
3. Κέλλυ Αραούζου – Ολυμπιακός – 4:26.32

400μ. Ελεύθερο Ανδρών
1. Δημήτρης Δημητρίου – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 3:51.96
2. Δημήτρης Νέγρης – Ολυμπιακός – 3:53.62
3. Ιωάννης Στάμος – ΠΑΟΚ -3:56.76

100μ. Ύπτιο Ανδρών
1. Απόστολος Χρήστου – 53.38 όριο για το παγκόσμιο της Βουδαπέστης (το είχε ήδη)
2. Νίκος Σοφιανίδης – ΠΑΟΚ – 55.08
3. Νιλς Βαν Οντέκερκε – Βέλγιο – 57.92

200μ. Μικτή Ατομική Γυναικών
1. Ηλέκτρα – Βαρβάρα Λεμπλ – Ολυμπιακός – 2:18.84
2. Βασιλική Μίτου – Μακεδονικός – 2:25.58
3. Γεωργία Κυριακοπούλου – ΑΝΟ Αργυρούπολης – 2:26.15

200μ. Μικτή Ατομική Ανδρών
1. Γεώργιος Σπανουδάκης – Παναθηναϊκός 2:03.41
2. Παναγιώτης Χιώτης – Εθνικός 2:05.59
3. Χρήστος Μούζας – Άρης – 2:07.68

4χ200μ. Ελεύθερο Γυναικών
1. Ολυμπιακός (Γεωργία Παυλοπούλου, Μαρία Λιώση, Στυλιανή – Ελευθερία Απλαντή, Ηλέκτρα – Βαρβάρα Λεμπλ) – 8:37.49
2. Ηρακλής (Παρασκευή Κρητικού, Μελίνα – Άννα Λιακοπούλου, Κυριακή Λάμπρου, Φιλιώ Ραυτοπούλου) 8:40.91
3. ΑΕ Χαϊδαρίου (Φωτεινή Μέτσιου, Αφροδίτη Κατσιάρα, Ευθυμία Ανδρικοπούλου, Ελένη Ξενιτοπούλου) 8:41.58

4χ200μ. Ελεύθερο Ανδρών
1. ΠΑΟΚ (Χρήστος Παπαδόπουλος, Ιωάννης, Κοκκινίδης, Νικόλαος Σοφιανίδης, Ιωάννης Στάμος) 7:41.74
2. Ολυμπιακός (Αθανάσιος Ζαφειρόπουλος, Ανδρέας Γεωργακόπουλος, Παναγιώτης Αλογάκος, Ντέιαν Γιοβάνοβιτς) 7:47.49
3. ΓΣ Περιστερίου (Χρήστος- Ιωάννης Μπόνιας, Χρήστος Καρέλος, Κωνσταντίνος Καλαγκιάς, Παναγιώτης – Ιωάννης Ντόλος) 7:58.51"

Aλεξανδρούπολη